15 Ocak 2011 Cumartesi

Hanazakari no Kimitachie (2007)


İzlediğim diziler birikti. Bi yerden başlamak gerek artık diyerek Hana Kimi'yi ele aldım ^^ Bu diziyi uzun zamandır duyuyordum. Hana Yori Dango gibi komik bi dizi arayışında olduğumdan genelde bu dizi karşıma çıkıyordu. Son olarak Metropol Günlüğü'nde de görünce kararımı verdim. İzlemeden yazısını okumak istemedim. Şimdi yazımı bitirip baştan sona okuyacağım. 


Dizi Mizuki adlı genç kızımızın, sakatlanmasına sebep olduğu yüksek atlamacı Sano'nun yeniden spora dönmesi için bi erkek okuluna girmesini konu alıyor (tek cümle ile özet :). Mizuki duyduğu vicdan azabı ile ailesini Amerikada bırakarak Japonya'ya gelir. Erkek kılığına girerek Oshaka Lisesine sızar. Oshaka Lisesi deyip geçmemek lazım. Bu okula öyle herhangi bi şekilde kayıt olamıyorsunuz. Tek şartları var. O da yakışıklı olmak. Mizuki bu kadar yakışıklının arasından Sano'nun kaldığı yurda, hatta odasına girer.

(Sano - Mizuki - Nakatsu) 

Sano; dereceli sporcumuz. Pek bi soğuk ve garip. İnsan içince tuttuğunu öper mi kardeşim. Maşallah adam şapur şupur :)
Mizuki; kararlı kızımız. Sano gülümsemeden dönmem diyor başka bişey demiyor.
Dizinin ana karakteri olmasada bence en iyi karakteri Nakatsu :) Kendi içsesi ile konuştuğu sahnelere bayılıyorum. Bi de her kıyafetin altına şipidik şipidik tokyo terlik giymiyor mu? :) 

(Tennoji - Nanba - Oscar)

Okulda 3 farklı yurt var. Her bir yurdunda kendine göre özellikleri.
1. yurt karatecilerden oluşuyor. Tennoji yurt başkanı. Meşhur lafıda Baby (onun deyimiyle beybeeee) Sert bi başkan. Az dayak yemedi yurt üyeleri :)
2. yurt değişik spor dalları ile uğraşanlar.  Yurt başkanı Nanba, çapkın. 15 tane kızı aynı anda idare edebiliyor.
3. yurt ise drama severler. Genelde pelerinle dolanıyorlar ortada. Yurt başkanı Oscar. Sürekli aklını kullanmaya çalışıyor ve ruhları çağırıyor:)


Ve en önemli karakterlerden biri daha: St. Blossoms'dan Hibariii. Hibari dörtlüsünün başı ve Sano'ya aşık. 
Ouran High School Host Club ile pek benzeşen noktaları var. Kendisi favori animem olduğu için diziyide beğendim. Eğlenceli bi dizi arıyorsanız kaçırmayın derim ^-^

4 yorum:

 1. Canım bu dizileri bir siteden mi izliyorsun yoksa indiriyor musun?

  YanıtlaSil
 2. İndirtiyorum canım. Kotalıyım o yüzden izlemekle indirmek aynı. Bende indirtiyorum arkadaşlara :)

  YanıtlaSil
 3. Harika bir dizidir :)
  Blogumda gördükten sonra izlemeye karar vermen ne güzel. Yazımı da beğenirsin umarım :)

  Nakatsu gibisi bir daha gelmedi adamıza^^

  YanıtlaSil
 4. Blogundaki yazılar hoşuma gidiyor. Diziyi izlemeden okumak istemediğim için ve de herkes bu diziyi önerdiği için hemen izlemeye karar verdim :) Kararımdan memnunum valla :)
  Nakatsu bir numaraaa :) Diğer dizilerine baktım ama çevrilmişmidir bilmediğim için inceleyemedim daha :(

  YanıtlaSil